אבן קיסר או שיש טבעי – מה עדיף?

מחפשים שיש למטבח ולא בטוחים מה הכי מתאים לכם? אנו סבורים שאחת האפשרויות או הקונפליקטים שעלו קשורים לבחירה שבין שיש טבעי לבין אבן קיסר.

במדריך הבא נסביר לכם על ההבדלים בין שני המשטחים האלה, למי הם מתאימים ואיך להגיע אל הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

יש לכם עוד שאלות? רוצים להתייעץ עם מומחה או לקבל הצעת מחיר בחינם ובלי התחייבות? נשמח לעמוד לרשותכם.

'שיש אלחי' הינו משווק מורשה של משטחי שיש אבן קיסר ובנוסף אנו גם מייבאים ומשווקים שיש גרניט טבעי ממגוון רחב של דגמים מרהיבים, כך שאנחנו מבינים קצת בשני המשטחים המפורסמים האלה ונשמח לחלוק עימכם את הידע שלנו כדי שתגיעו אל ההחלטה הטובה ביותר – עבורכם!

אבן קיסר או שיש טבעי

ההבדל בין שיש טבעי לבין אבן קיסר

לפני שנדון בשאלה איך לבחור את השיש המושלם ואיזה משטח טוב יותר, בואו ונכיר תחילה את שתי האופציות שניצבות זו לצד זו.

שיש טבעי הוא המשטח היחיד מבין כל המשטחים שנמכרים היום שניתן לקרוא לו שיש. הסיבה היא שבניגוד לשיש אבן קיסר או אפילו ביחס למשטח גרניט פורצלן, שיש טבעי הוא היחיד שבאמת עשוי משיש ובעוד ששאר האלטרנטיבות הן דמויות שיש, שיש טבעי נוצר בטבע ונחצב במקומות שונים בעולם.

שיש אבן קיסר לעומת זאת (כמו גם פורצלן) הינו משטח שמיוצר במפעל מתערובת של חומרים שונים שמחוממים לטמפרטורות גבוהות מאוד (לעתים מעל 1,000 מעלות) ונדחסים בתהליך מיוחד שבסופו מתקבלים המשטחים.

מעבר לכך חשוב להבין שאבן קיסר הינו יצרן של משטחים המתמחה בייצור של שיש קוורץ אך גם בייצור של משטחי גרניט פורצלן כך שכשאתם משווים דגמים, חשוב להבין מה הרכב החומר מפני שלגרניט פורצלן ולמשטחי קוורץ יש הבדלים מהותיים עליהם דנו בהרחבה במדריך על משטחי קוורץ.

העובדה שאבן קיסר אינו טבעי לא צריכה לפגום בתהליך הרכישה שלכם מפני שבסופו של דבר מדובר כאן במשטחים איכותיים ומתאימים.

יחד עם זאת צריך להפנים שבשיש טבעי אתם צריכים לבחור את הסוג האהוב עליכם לאחר צפייה באולם התצוגה מפני שלא קיים קטלוג שיש טבעי מהסיבה שכל לוח שיש שונה מהאחר הן במרקם והן בצבעים. מדובר בשיש שנוצר בטבע ועל כן אין לנו שליטה על העיצוב יפה ככל שיהיה.

באבן קיסר לעומת זאת אתם יכולים לבחור בדיוק את המשטח הרצוי בהתאם לקטלוג שמתעדכן בכל שנה.

שיש גרניט במטבח

היתרונות של שיש טבעי

כשאנו מדברים על שיש טבעי כדאי להבין שיש מספר סוגים של משטחים טבעיים אם כי המומלץ ביותר הוא שיש גרניט מהסיבה שהוא משלב באופן הטוב ביותר איכות גבוהה, עמידות ונראות מדהימה.

לא בכדי רבים סבורים ששיש טבעי הוא הבחירה הטובה ביותר עבור רבים וזה מהסיבות הבאות:

מראה

המראה של שיש גרניט טבעי הוא אחד היתרונות שלו אם כי צריך לזכור שמדובר בעניין של טעם ויש מי שיאהב את המראה הטבעי אך יהיו גם כאלה שיעדיפו משטח מעובד עם עיצוב מבוית יותר.

עמידות

שיש גרניט הוא אחד המשטחים הכי עמידים שאתם יכולים להעלות על דעתכם.

זה המקום להזכיר לכם שאף על פי שהמטבח נראה מקום עדין ויפה, הוא גם קשוח למדי. רטיבות, מזון וטמפרטורות גבוהות מחייבות שימוש במשטח עמיד ושיש טבעי עמיד מאוד גם לשחיקה, לשריטות ואפילו לטמפרטורה גבוהה עד כדי כך שאתם יכולים להניח סירים חמים ישירות על משטח גרניט איכותי.

אחזקה

אחזקה של שיש טבעי פשוטה למדי. הוא דוחה כתמים באופן מספק והניקוי שלו פשוט מאוד.

שיש למטבח אבן קיסר, שיש קיסר למטבח
דגם 5031 של אבן קיסר

היתרונות של אבן קיסר

אין ספק ששיש טבעי הוא יריב קשה שמציב רף גבוה במיוחד לאבן קיסר ונשאלת השאלה האם הקיסר יכול לעמוד באתגר?

מראה

אין ספק שיופי הוא בעיני המתבונן אך כשמדובר באבן קיסר אין ספק שכל אחד יוכל למצוא בדיוק את מה שהוא מחפש ואוהב.

עשרות דגמים מרהיבים בשלל צבעים שמתעדכנים כל העת מביאים לכם מבחר עצום שממנו תוכלו לבחור את המתאים ביותר עבורכם.

הרכב חומרי מגוון

חברת אבן קיסר מייצרת כאמור גם משטחי קוורץ וגם משטחי פורצלן תחת המותג אבן קיסר פורצלן.

כפי שדנו במדריכים רבים, החומרים האלה שונים וכל אחד מהם מביא יתרונות שונים שכדאי להכיר. לדוגמה, אבן קיסר פורצלן מאוד קל לניקוי והוא גם דוחה כתמים כשמהעבר השני למשטחי קוורץ יש אחריות לכל החיים וניתן לתקן בהם אפילו שברים.

עמידות

נכון שמשטח קוורץ לא עמיד כמו משטח שיש טבעי אבל משטח פורצלןן יהיה כבר יותר בר השוואה מבחינת עמידות.

כך או כך, צריך להבין שאף על פי ששיש טבעי עמיד יותר, זה לא מעיד על כך שמשטחי אבן קיסר לא עמידים. הם אולי עמידים פחות אבל בהחלט מתאימים לשימוש במטבח כשמשטחים מסויימים יכולים להגביל אתכם בפעולות מסויימות ובכלל זה לא יאפשרו לכם להניח סיר רותח על השיש באופן ישיר או לקצוץ עליו מזון בלי קרש חיתוך.

מחיר

מחיר אבן קיסר הרבה יותר זול ונגיש ביחס לשיש טבעי ולעתים ההפרשים יכולים לגיע ליותר מ-100%!

אבן קיסר משווקים משטחים איכותיים שמשלבים גם מחיר הגיוני ונגיש לרוב האוכלוסיה.

שיש טבעי או אבן קיסר?

הגענו לשורה התחתונה שבה צריך להמליף על אבן קיסר או על שיש טבעי והתשובה פשוטה אם כי לא חד משמעית.

הבחירה בין שיש טבעי לבין אבן קיסר צריכה להישען בראש ובראשונה על המחיר שאתם מוכנים ויכולים לשלם עבור המשטח. אם אין לכם את התקציב לשיש טבעי זה ממש לא אסון מפני שאבן קיסר יכולים לספק לכם משטחים איכותיים, יפים ובמחיר הרבה יותר זול.

מעבר לכך צריך להתייחס לנראות. יש מי שיתחבר לשיש טבעי באופן מיידי ויש כאלה שפשוט לא יתחברו למראה.

ההיבט האחרון שצריך להתייחס אליו הוא האופן שבו אתם נוהגים לעשות שימוש במטבח. אם אתם מחפשים חופש מוחלט שבמסגרתו אתם מתכוונים להניח חפצים חמים מאוד על השיש או לקצוץ עליו מזון בלי קרש חיתוך כדאי שתבחרו בשיש טבעי או במשטח פורצלן (גם לאבן קיסר יש משטחי פורצלן).

בסופו של דבר שני המשטחים מאוד טובים ומומלצים ואתם לא צריכים לחפש את השיש הכי טוב אלה את מה שהכי מתאים לכיס, לטעם ולצרכים שלכם.

רוצים לשמוע עוד? להתייעץ עם אחד מיועצי השיש שלנו בלי התחייבות? התקשרו אלינו או שלחו הודעה ונשמח לעמוד לשירותכם ולספק לכם את הצעות המחיר הכי משתלמות.

הטרנדים המובילים בזירת ריצוף הבית

נושא עיצוב הבית מכיל בתוכו תחומים רבים ומגוון טרנדים לוהטים אשר הולכים ומתפתחים בקצב מסחרר. כשמגיעים לריצוף הבית בכל תהליך העיצוב, נראה כי אנשים רבים

שיש מחירים – כמה עולה שיש?

השיש הוא חומר גלם שמשמש את האנושות רבות. השימוש הרווח הוא עבור משטחי העבודה במטבח, אבל מעבר לכך, במבנים רבים בוחרים לחפות קירות או רצפה

החלפת שיש למטבח

החלפת שיש למטבח – המדריך המלא

החלפת שיש במטבח הוא צעד חשוב בכל שיפוץ או כניסה לדירה חדשה, אך יחד עם זאת חשוב להפנים שבניגוד לפעולות אחרות שנלוות לתהליך השיפוץ, תהליך