על מה חשוב להתמקד בעת בחירת שיש למטבח?

בחירת שיש למטבח היא אחת המשימות המאתגרות יותר עבור בעלי בתים המשפצים את המטבח בביתם, הרי יש לא מעט סגנונות של שיש ולא כל סגנון מתאים לכל מטבח ולכל קו עיצובי שתבחרו.
בשל המורכבות של בחירת השיש, הבאנו לפניכם כמה טיפים נהדרים שיסייעו לכם לבצע את המשימה בהצלחה – והכי חשוב לקבל מטבח מעוצב ופרקטי בדיוק כמו בקטלוגים ובמגזינים לעיצוב הבית!

הפרמטרים החשובים לבחירת שיש למטבח הם:

עיצוב מנצח – עיצוב הוא עניין של אופי וסגנון ולכל אחד יש טעם ייחודי משלו, אך כאשר הדבר נוגע לבחירת שיש למטבח, חשוב לקחת בחשבון את שאר האלמנטים בחלל ולהתאים את עיצוב השיש בקפידה, כך שתתקבל תוצאה מרשימה ואחידה.
יש לא מעט דגמים וטקסטורות של שיש, כך שבעולם זה יש ממש קולקציה שלמה של שיש בדגמים שונים כמו – שיש מט, מבריק, צבעים שונים, דמוי גרגירים, פסיפס ועוד סגנונות שונים.

איכות החומר וכושר הספיגה שלו – יש לא מעט איכויות של שיש, חלקם מגיעים באיכות גבוהה וחלקם באיכות יותר נמוכה.
כאשר מדברים על נושא כושר הספיגה של השיש, חשוב לבחור בשיש בעל כושר ספיגה הכי נמוך שיש, הרי השיש חשוף לנוזלים רבים כמו: מים, חומרי ניקוי, שמנים, מיצים ועוד, אם כך וודאי לא תרצו כי חומרים אלו יספגו בשיש שלכם.
דבר נוסף, חשוב לבדוק הוא- עד כמה השיש חזק ועמיד בפני שריטות וסדקים אשר יכולים להתבצע על ידי כלים חדים.

תעודת אחריות ועמידה בתווי תקן – בעת בחירת השיש, חשוב מאוד לקבל תעודת אחריות עליו, הרי מדובר במוצר שאינו זול כלל וכלל וודאי תרצו כי הוא ישמש אתכם למשך שנים רבות.
|לרוב, יצרנים המכבדים את עצמם מעניקים אחיות בין – 3-5 שנים, אך כמובן שיש לבדוק זאת מראש טרם בחירת השיש.

מחיר אטרקטיבי – מחירים משתנים מחנות לחנות ולרוב המחיר הוא פרמטר המשפיע על איכות השיש, לכן כדאי לבצע סקר שוק מעמיק כדי לאמוד את המחירים, אך יחד עם זאת– אל תתפשרו על איכות השיש ועל העיצוב!

בחירת שיש למטבח