החלפת שיש למטבח – המדריך המלא

החלפת שיש במטבח הוא צעד חשוב בכל שיפוץ או כניסה לדירה חדשה, אך יחד עם זאת חשוב להפנים שבניגוד לפעולות אחרות שנלוות לתהליך השיפוץ, תהליך החלפת שיש במטבח צריך לקחת בחשבון משתנים מיוחדים שנובעים מאופי המטבח, ובכלל זה לבצע את החלפת השיש תוך התחשבות בתקציב, בעיצוב וכמובן גם בסוג המשטח כך שניתן יהיה לחבר את כל הרצונות ולהגיע אל התוצאה הטובה ביותר.

לפניכם המדריך להחלפת שיש במטבח שיסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה – החל מתכנון התקציב ועד להתקנה מושלמת שתואמת את הצרכים שלכם באופן הטוב ביותר.

החלפת שיש למטבח

מתי צריך להחליף שיש במטבח?

החלפת שיש במטבח היא לא פעולה של מה בכך ולעתים קרובות היא מלווה גם בהוצאות משמעותיות שהולכות וגדלות ככל שהמטבח שלכם גדול יותר או כאשר מעוניינים להרחיב את ההחלפה ולהתקין אי למטבח.

בדרך כלל הרצון להחליף שיש במטבח נובע מהתיישנות המשטח הקיים, הרצון לעצב את המטבח במשטח עדכני ואופנתי יותר או כאשר מבינים שמשטח שיש מודרני ומומלץ יכול לשמש אתכם הרבה יותר טוב מהמשטח הקיים ולאפשר לכם לבשל ולבצע מגוון משימות באופן הרבה יותר יעיל ונוח.

לאור הרצון להפוך את התהליך של החלפת השיש למושכל וכזה שמשלב באופן הטוב ביותר בין עלות מול תועלת, חשוב להכיר את האפשרויות שעומדות בפניכם ואת הדגשים שצריך לתת עליהם את הדעת.

אנו בטוחים שלאחר קריאת המדריך שלפניכם יהיה לכם את הידע ההכרחי לקבל את ההחלטות הנכונות ולצאת לדרך ובכל אופן אנו תמיד מזמינים אתכם להיוועץ בנו ולקבל הצעת מחיר וייעוץ בלי שום התחייבות מבחינתכם.

השיקולים בהחלפת שיש למטבח שצריך לקחת בחשבון

כפי שציינו בתחילה, החלפת שיש במטבח צריכה לקחת בחשבון מספר שיקולים וצרכים שאם לא כן, אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים מחירים יקרים ומקבלים תמורה בינונית. לפניכם השיקולים בהחלפת שיש במטבח שצריך לקחת בחשבון.

מחיר החלפת שיש במטבח

החלפת שיש במטבח תיעשה בדרך כלל בזמן שיפוץ שמלווה גם כך בהוצאות מרובות כשהדבר הבטוח הוא שההוצאות האלה יהיו גבוהות יותר ממה שתוכנן בתחילה ועל כן חשוב לנסות ולהגדיר את התקציב הכולל לצורך החלפת השיש במטבח כך שתוכלו לבצע את ההחלפה בלי הפתעות מיותרות.

באופן כללי, ככל שהמטבח גדול יותר, כך התקציב היחסי ילך ויעלה אך מצד שני עליכם לזכור שכפי שנסביר בהמשך, יש מגוון סוגי שיש למטבח שהמחיר שלהם נע בטווחים מאוד רחבים כך שניתן להתאים את המשטח המושלם לצורך שלכם ובדרך כלל גם כאשר יש מגבלת תקציב, ניתן להתאים שיש מומלץ לפי התקציב שעומד לרשותכם.

החלפת שיש במטבח

עיצוב השיש החדש

אם ההוצאה מעט מרתיעה אתכם אז יש לנו גם בשורות טובות. כיום, לאור המגוון הענק של משטחי שיש למטבח, צריך וניתן למצוא את המשטח המתאים ביותר מבחינה עיצובית גם בתקציבים שפויים ולא צריך לצאת מהמסגרת רק כדי שהמטבח שלכם יראה יוקרתי ובעל עיצוב עדכני.

יש לכם תקציב גבוה? תוכלו לרכוש שיש גרניט טבעי ומרהיב אך גם אם התקציב מוגבל תוכלו למצוא דגמים משגעים של שיש אבן קיסר עשויים קוורץ שיספקו לכם תמורה מושלמת לכסף.

אופן השימוש במטבח

גם כאן יש מספר אפשרויות שצריכות להיות תואמות את אופן השימוש במטבח ולצד משטחים שמצריכים זהירות כלשהי בהנחת סירים חמים, יש דגמים שמאפשרים לכם לעשות הכל כולל הכל ובכלל זה לחתוך מזון ישירות על המשטח ולהניח תבניות בטמפרטורה גבוהה מאוד ישירות על השיש בלי בעיה.

כמובן שהיתרונות האלה כרוחים בעלות מסויימת וצריך לקחת בחשבון את האופן שבו אתם נוהגים להשתמש במטבח ואת התקציב שעומד לרשותכם.

שיש במטבח

סוגים מומלצים של שיש למטבח המחודש

כשרוצים להחליף שיש במטבח, יש שלוש קבוצות משטחים שצריך להכיר.

שיש גרניט טבעי – האופציה היוקרתית

שיש גרניט טבעי הוא היוקרתי ביותר. שיש גרניט משלב באופן יוצא דופן איכויות גבוהות שמאפשרות לכם להשתמש במטבח בחופשיות לצד מראה יוצא דופן שלא ניתן למצוא בשום קטלוג מפני שהוא משטח טבעי שנוצר בטבע.

לשדרג את המטבח לגרניט פורצלן

החלפת שיש במטבח לשיש גרניט פורצלן יכולה להקפיץ אתכם מספר שלבים מפני שמדובר בחומר מהפכני שמשלב בצורה יוצאת דופן בין קטלוג עיצובי מרשים ועמידות גבוהה במיוחד שבאה לידי ביטוי בעמידות לחום, לשריטות וללכלוך.

יחד עם זאת חשוב להבין שיש דרגות איכות למשטחי גרניט פורצלן כשאנו ממליצים בדרך כלל על שיש דקטון הספרדי של חברת קוסנטינו, שיש אטלס האיטלקי, שיש אינפיניטי שמיוצר אף הוא באיטליה וגם על שיש אבן קיסר פורצלן שנכנס בשנים האחרונות וששונה ממשטחי הקוורץ המוכרים של חברת אבן קיסר.

החלפת השיש למשטח קוורץ – האפשרות ההגיונית

משטחי קוורץ הם הנפוצים ביותר ולא בכדי. מדובר אומנם במשטחים פחות עמידים באופן יחסי לאפשרויות הקודמות שסקרנו אך יחד עם זאת הם עמידים למדי ומציגים מגוון אפשרויות מאוד מרשים.

האפשרות המומלצת על ידינו במשטחי הקוורץ הם משטחי אבן קיסר המוכרים אשר מאפשרים לכם לבחור משטח איכותי מאוד במחיר סביר מתוך קטלוג עשיר של דגמים שבוודאי יתאים לכל מטבח ולכל טעם כך שבתקציב סביר בהחלט ניתן להקנות למטבח מראה יוקרתי וליהנות מסביבת בישול נעימה ונוחה למדי.

שיש באי במטבח

החלפת שיש למטבח באופן הנכון

לא משנה אם אתם מחליפים את השיש במטבח לאבן קיסר, גרניט פורצלן או שיש טבעי, יש כמה כללים חשובים שצריך להקפיד עליהם.

  1. רכשו את השיש רק אצל מתקין מורשה! רכישת שיש אצל מתקין שאינו מורשה תמנע מכם לקבל אחריות על המשטח במקרה הצורך והיצרן פשוט לא יתמוך במשטח.
  2. עליכם לקבל שני סוגי אחריות. הראשון הוא של היצרן (כפי שהרחבנו קודם לכן) והשני הוא של המתקין עצמו.
  3. פנו רק אל מתקין שיש מומלץ שיוכל להוציא מהמשטחים והמטבח שלכם את המקסימום ולהבטיח התקנה יעילה תוך שמירה על עיצוב וגימורים ברמה גבוהה מאוד.
  4. מומלץ לרכוש שיש סוג א׳.

מעוניינים להחליף את השיש במטבח? חברתנו מתמחה בייצור ושיווק שיש ממגוון עצום של סוגים ולכל מטרה.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לייעוץ חינמי והצעת מחיר משתלמת במיוחד.